середа, 21 грудня 2022 р.

Збережена ще одна унікальна українська ікона

 "Воля Божа: святість ваша". (1 Сол. 4, 3)

Сьогодні до парафії свв. апп. Петра і Павла с. Йосипівка повернулася з реставрації унікальна ікона св. Миколая Мирлікійського Чудотворця, котра розказує нам про подію з життя святого, а саме - воскресіння трьох юнаків.

Ікона до реставрації

Ікона після реставрації






Реставраційні роботи виконувала п. Роксолана Мокрій та п. Юрій Буньо за що ми їм щиро вдячні.

Дякуємо Господу Богу і сім'ї пана Миколи та Катерини Плішко за повне покриття коштів за реставрацію ікони! Нехай щедрий Господь благословить Вас, вашу сім'ю, родину і дарує Вам свій захист і свою милість на многії літа!

середа, 14 грудня 2022 р.

Український художник Степан Томасевич

Пропонуємо вам переглянути дві роботи художника Степана Томасевича (1859 – 1932). Вони зберігаються у Музеї Українського Католицького університету в Римі. Опубліковані в книжці Олега Сидора "Патріарх Йосиф Сліпий і мистецтво".



У каталозі зазначено, що це портрети селян. Можливо, що то не є прості собі "селяни", а поважні люди, інтелігентні, можливо, якісь ктитори. Цікаво було би з'ясувати.

Звідки ці портрети походять невідомо.


Якщо ви володієте інформацією про ці портрети, то поділіться з нами?


Дякую пані Софії Король за інформацію.


Пов'язані статті:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=190789850187036&id=100077680652707

https://mkdekanat.blogspot.com/2022/11/blog-post_10.html?m=1

пʼятниця, 9 грудня 2022 р.

Коментар на тему реформи церковного календаря

 #PS #церковний_календар


Ми настільки захопилися календарною літургійною реформою, виникає таке враження, що у цій дискусії маємо всі шанси отримати два зісвідчених варіанти.

Реформи без дідахе - навчання і молитви всі найкращі наміри можуть звести нанівець. Адже календар не є просто святкуванням дати, а подій котрі актуалізуються, уприсутнюються в літургійній анамнезі, тобто  спомині.

пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.

Тема: Душпастирство депресивних середовищ

Душпастирство депресивних середовищ

Слава Ісусу Христу!

Шановні вчителі, сьогодні дуже радий зустрічі з вами! Кожна зустріч має свою мету, а отже наша з вами зустріч є формаційною!

Словом життя для нашої зустрічі я обрав: «Син бо Чоловічий прийшов шукати і спасти те, що загинуло» (Луки 19, 10)

Ісус Христос говорив про Євхаристію, багато із сказаного не розуміли і того дня багато Його залишило, і самі апостоли казали «жорстока ця мова», тоді Господь звернувся до них такими словами: «Невже й ви бажаєте відступитися?» і тоді Симон Петро дав, ось таку відповідь: «Господи, а до кого ж іти нам? Це ж у тебе – слова життя вічного!» (Прочитай Євангеліє від Івана 6, 52 – 68)

Мета нашої зустрічі – формація, часом цей термін сприймається людьми, як інформація. Тобто формацію ототожнюють з інформацією. Тут криється певний помилковий досвід, що формація є переказом чергової партії знань, в той час, коли вона є тільки одним з елементів формації. Однак, переказ знань не завжди відображається на житті, не формує. За таких умов переказ нових відомостей може виявитися навіть шкідливим, адже формується особистість, яка багато знає, але в ній практично не відбувається процес переміни життя.

Пропоную для розумів тему, котра у нинішньому часі пост-ковіду та війни є дуже актуальною, отже будемо говорити про депресію, яку християни називають нудьгою, старослов’янською мовою «униніє». На нудьгу ми відповідаємо чеснотою – бадьорістю духу! Святі Отці називали «нудьгу виснаженням та втомою душі». (Пор. Катехизм УГКЦ «Христос наша Пасха» §771 с. 240)



Нам важливо вміти розпізнати цей стан нудьги, депресії у собі, а також в дітей наших вихованцях. Депресивні діти і тут важливо підкреслити, не часто плачуть (велика зкутість, затиснені емоції, закритість), а в житті є лякливими і несміливими. Ніколи не будуть проявляти першими ініціативу. Страждатимуть від страху потерпіти поразку, бути висміяними, матимуть брак відчуття власної гідності.

Зигмунд Фрейд (австралійський психолог і невролог єврейського походження) відрізняє сум, горе від депресії (меланхолії). Він описує це так, що коли людина сумує, тоді цілий світ виглядає для неї пустим і без значення, а в депресії – пустим і без значення є моє власне «я». В катехизмі УГКЦ читаємо: «У смутку людина недооцінює могутності Господа, а в нудьзі Його милосердя (…) Нудьга породжує відчуття спустошення, відрази, порожнечі життя, зневіри у власному спасінні; нудьга призводить до психічного та фізичного виснаження людини. Людина піддається лінивству, стає знеохоченою та нездатною до духовної боротьби». А в §772 катехизмі знаходимо: «Боротися з нудьгою допомагає молитва, праця, а також постійний труд над собою (аскеза).

Депресивна людина дуже часто залишається без власної думки, ініціативи, важко в неї, як ми вже згадували з почуттям власної гідності, показує (маніфестує – проявляє) свою нездібність, безпорадність, відсутність ідей та не бачить шляхів, можливостей щоб що-небудь змінити в своєму житті. При депресії панує почуття безпорадності. Бо страх викликає занепокоєння перед чимось новим і невідомим. Важкою формою депресії є розчарування, вона проявляється браком надії. Близьким до депресії є стан монотонності, тобто набридливості, дражливості, який дуже гарно описаний в словнику української мови – як стан одноманітності та нудьги.

Депресію важко перемогти власними силами, бо вона є зкупченням, нагромадженням багатьох психічних, духовних, емоційних реакцій, що колись були себе всебічно зміцнили. А хвилювання, різкі емоційні пережиття, клопіт, зміцнюють депресію, або як ми християни ще називаємо «нудьгу», «униніє».

Загадкою депресії і розчарування є відчуття загубленості власних здібностей і талантів, особистої обдарованості.

Шановні освітяни, відкриваймо, підкреслюймо таланти і здібності в кожній дитині!

Без цього усвідомлення власних здібностей і талантів, може скеровувати і розвивати у нас депресію та розчарування.

В книзі Приповідки 23, 15 – 16 читаємо: «Мій сину! Як серце твоє мудре, то й моє серце теж буде радіти, і моє нутро буде веселитись, коли уста твої казатимуть праві речі».

Думаю, що це найкраща нагорода для батьків, вчителів, священників, усіх хто є задіяний в освітній, формаційний процес. Радіємо, бо бачимо, як міняється їх і наше життя!

Йдемо далі. Депресія є групою різних симптомів:

-         Зміна місця проживання.

-         Безсоння, або повишена потреба сну.

-        Обезсиленність, або постійна змученість і монотонність (набридливість, дражливість).

-        Почуття провини.

-       Зменшена працездатність в школі, на роботі (за професією), чи вдома.

-       Зменшена уважність і здібність до концентрації.

-       Стан коли людина відвертається, відмовляється від групи та друзів.

-       Сексуальна нецікавість, загублене Libido.

-       Психічна та духовна відсталість.

-      Стан дражливості та образливості.

-      Незначна готовність до діалогу.

-      Песимістичне бачення майбутнього.

-      Стан близький до плачу, плач, сумний вираз обличчя.

-       Часта повторюваність думок про смерть, чи суїцид.

-       Втрата інтересу, мотивації у напрямку професійної зайнятості, які раніше були важливими.

 

Причиною, хоча і не єдиною на початку, у витоків депресії «важливу» роль відіграє – «втрата».

 

Отже, опишемо, що складає досвід втрати – це набутий негативний досвід. Який ізолює нас від друзів і взагалі зникає позитивна картина світу. Цей досвід набуває людина на роботі, вдома, спричинює його смерть близької людини, фінансові проблеми… і т. д. Тому коли людина втрачає, губить ціль, тоді вона само завмирає загубивши значення життя. В цьому випадку потрібно наново відкрити ціль, яка надає значення життю. Маємо дбати про так звану об’єднуючу філософію життя!

 

Часто люди у депресії є жертвами внутрішніх негативних діалогів, котрі підсилюють їхню низьку самооцінку, зміцнюють у них почуття нудьги і апатії. Багато таких діалогів є поверхневими і автоматичними (нерозважливими) щоб їх можна було вважати правдивими.

 

Попробую описати зміст негативних думок:

-       Я безпорадний і таким вже буду.

-       Я збожеволію.

-       Лише я сам є відповідальний за свою ситуацію, брак здатності прийняти допомогу від інших людей.

-       Я самотній і так буде завжди, бо я нікому непотрібний, непотрібна.

 

Депресивна людина не має надії, а тому вважає. Що не зможе осягнути поставленої перед собою цілі, мети. Такі особи страждають на ослаблення волі, депресивний настрій внутрішнє розположення на пасивність і залежність.

 

Як людям знайти шлях до зцілення?

Праця з такими людьми повинна дати їм зрозуміти, що найважливішою справою є віра, яка має змінити внутрішні діалоги під час молитви і виховати у них поставу надії. Молитва і релігійне виховання є середником для цього. Господь Бог може змінити і міняє наше думання про себе, бо пізнаючи Його, ми пізнаємо Його, як Того, хто є присутнім та бере участь в нашому житті.



 Всі наші життєві розчарування є досвідом загублення надії. Надія займає особливе місце в 1 і  2 листах св. Павла до Коринтян та у листі до Римлян її значення згадується більше як 125 разів. Людина надії є свідомою життєвих труднощів і втрат. Св. Павло навчає, що людина живе завдяки надії. Дозріла особистість у надії залишається такою (повною надії), навіть тоді коли її специфічні бажання залишилися розчарованими (нереалізованими). У листі до Ефесян 4, 11 – 13 читаємо: «Я кажу це не тому, що терплю злидні, бо я навчився задовольнятися тим, що маю. Умію бути в упокоренні, умію бути і в достатку: в усьому й усіх обставинах я звик і насичуватися, і голодувати, жити в достатках і терпіти злидні. Я можу все в тому, хто укріплює мене».

 

Див.: 1 Кор. 13, 1; 1 Сол. 1, 3; 5, 8; Кол. 1, 4 – 5 у наведених біблійних текстах показано, як надія є сильно зв’язано з довірою, через віру і також при тому з любов’ю!

У першому листі до Коринтян 13, 13 «А тепер залишається віра, надія, любов, - оці три».

Ми повинні постійно показувати віру, надію і любов, як єдність.

 

«Син бо Чоловічий прийшов шукати і спасти те, що загинуло» (Луки 19, 10)

 

Якщо Господь Бог шукає нас, то це є свідченням Його любові, турботи, важливості кожної особи, заради якої Він прийшов у світ, щоб спасти кожного.

Ми є Його улюбленими дітьми!

 

о.Іван Зозуля, виголосив конференцію для вчителів м.Тернополя 2021 р. Б.


Використана література:

- Ray W. Fairchild, Seelsorge mit depressiven Menschen, Mainz 1991.

- Катехизм УГКЦ «Христос наша Пасха».

- Святе Письмо.


середа, 28 вересня 2022 р.

Найкращий син батьків і України!

 


Андрій, Герой Ти наш, найкращий Син батьків і України!

Твоє ім'я не видумав поет,

Ти символ честі, Ти Ангел Батьківщини!

В молитві подвиг твій до Неба занесем.


Дев'ятирічною дитиною Тебе зустрів у храмі

Тоді в Мар'янівку Господь мене привів, 

Минали дні, роки, молились щиро Мамі

Просили Боже, захисти нас від біди!


А Ти зростав, ми дружньо всі раділи, 

Закінчив школу в рідному селі,

Здобув освіту вищу для майбутнього країни

Батькам Ти креслив долю золоту.


Прийшла біда, війна, так москалю хотілось

Забрати все, що Бог нам дарував:

У 21-ий рік - вже Воїн УКРАЇНИ,

Яку віками ворог плюндрував.


Із поля бою ти писав мені свої новини, 

Коли ж казав я: "Хай Бог Вас береже!"

Відповідав Андрій: "Без Бога ми без сили,

По іншому ніхто тут не живе".


Одного дня Тобі я вислав фото храму,

А Ти мені коротко відписав:

- Ви не повірите, як я до церкви хочу!

- Чекаємо на Тебе - у месенджер додав.

- Андрій: і я чекаю...


Ми чекаємо, наш Герою, перемоги, оновлення України і воскресіння з мертвих. Амінь


Сьогодні Ти нас у церкві усіх зібрав: молимося, любимо і пам'ятаємо!


Герої не вмирають!


28. 09. 2022 р.Б., с. Мар'янівка, о. Іван Зозуля, посвята пам'яті Андрію Рудому моєму духовному Сину, справжньому Воїну, Другу та Герою України! 

https://youtu.be/IGtg-RFpkqo





неділя, 11 вересня 2022 р.

Ми взяли участь у прощі "Від Бога перемога"

Сьогодні наші діти взяли участь у щорічній прощі Марійських та Вівтарних дружин с. Зарваниця. /11.09.2022 р. Б/







пʼятниця, 9 вересня 2022 р.

Доля України

Мої враження і думки 

Поранені війною

Ненавмисно мене несли

В тривожну, щасливу долю.


"Хто він, той чоловік, що Господа боїться?

Він вкаже йому дорогу, яку той має вибрати.

Сам він зазнає щастя, 

І рід його успадкує землю". (Пс. 25 /24/ 12 - 13)


Доля України - Господь!

/09.09.2022 р.Б. о. Іван Зозуля, Мар'янівка/

четвер, 1 вересня 2022 р.

Привітання голови комісії Освіти та Виховання ТЗА УГКЦ з нагоди початку нового навчального року

"Світло поступається ночі, а мудрости зло не подолає". (Муд. 7, 30)

Дорога Освітянська Родино, вітаю усіх Вас з початком нового навчального року! Адже, ми цей рік розпочинаємо в реаліях повномаштабної військової агресії росії проти України. І тому в цих нових обставинах, головними рисами вчителя мають бути: постава віри, людяність, висока компетентність, критичне осмислення своєї діяльності, вміння добачати і розвивати таланти своїх учнів.
Наші діти очікують від нас, християнських педагогів, що ми їх поведемо дорогою справжніх євангельських цінностей та допоможемо їм ставати собою на взір Ісуса Христа!


Любі мої, вчімся, спільно працюймо і молімся, адже "мудрости зло не подолає". (Муд. 7, 30)
З нами Бог і Україна!
З молитвою о. декан Іван Зозуля, голова комісії Освіти та Виховання Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ.


Сторінка комісії: https://www.facebook.com/edu.ugcc.ternopil

неділя, 14 серпня 2022 р.

Проща Микулинецького деканату в Зарваниці

 У Марійському Духовному Центрі с. Зарваниця відбулася проща Микулинецького та Залозецького деканатів. 13 серпня літургію очолив преосвященний владика Кир Теодор Мартинюк у співслужінні духовенства Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії та Бучацької єпархії. 

 Щиро дякуємо Владиці Теодору за те, що у виголошеній гомілії Він нас усіх наставив, розрадив та втішив!

 Маріє, веди нас до Ісуса, нашого миру та перемоги! 

/13 - 14. 08. 2022 р. Б. с.Зарваниця/











середа, 20 липня 2022 р.

Літній табір в Крузах Польща для дітей з України!

Завдяки запрошенню Ольштинського Старостинського Округу і Єпархії Ольштинсько-Гданської УГКЦ, владики Аркадія Трохановського, підтримки німецької фундації Osnabrüсk у співпраці з Комісією Освіти та Виховання Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ, завдяки успішній праці протопресвітера о. Ярослава Гостинського та декана о. Івана Зозулі діти з України, а саме з спеціальної школи Нового Села (де навчаються діти з особливими освітніми потребами і різними нозологіями) із директором Дарією Йосипівною та вихователями змогли взяти участь в літньому таборі у Крузах, Ольштинського Старостинського округу де директором інтернату є Аґата Мілєвич.


Дякуємо Господу Богу та всім причетним за допомогу, за підтримку та супровід п. Ганні Зварич, єпархіальному управлінню та місцевій владі за надану можливість у цей складний час війни відпочити нашим дітям. Нехай за добро винагородить Вам наш Добрий Бог!







вівторок, 12 липня 2022 р.

Храмовий празник у парафії с.Йосипівка

Сьогодні парафіяльною родиною відзначили храмовий празник у с.Йосипівка. Щиро дякую усім парафіянам за жертовну працю напередодні празника, нашому братству, сестринству та Марійській Дружині за оформлення фотозони. Дякую також і нашим отцям за участь та молитву: о. капелану і віце-декану Євгену Влоху з смт. Микулинці, о.Роману Габрилею з с.Настасова, о.Михайлу Кухарському з с.Конопківки та с.Дворіччя і о. Роману Зощуку з с.Ладичина та їхнім сім"ям.













12.07.2022 р.Б. с.Йосипівка.