Молитва - це світло, вогонь, який спочатку наповнює тебе, а потім охоплює інших.
І сказав Ісус: "Я - світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя." (Ів. 8, 12)
#kohelethomilia
Молитва - це світло, вогонь, який спочатку наповнює тебе, а потім охоплює інших.
І сказав Ісус: "Я - світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме у темряві, а матиме світло життя." (Ів. 8, 12)
#kohelethomilia
Неділя перед Богоявлінням. (17.01.2021)
Євангеліє від Марка 1, 1 - 8.
Сьогоднішнє Євангеліє св. Марко розпочинає такими словами: "Початок Євангелії Ісуса Христа, Сина Божого. Як написано в пророка Ісаї: "Ось я посилаю мого посланця перед тобою, який приготує тобі дорогу". А тепер давайте безпосередньо звернемося до тексту книги пророка Ісаї, який говорить: "Голос чути: - Стеліть Господеві дорогу у пустині, рівняйте в степу шлях нашому Богові!" (Іс. 40, 3) А у дев'ятому стиху пророка Ісаї 40 глави читаємо: "Зійди на гору, на високу, ти, що несеш Сіонові веселі вісті! Підніми сильно голос, ти, що несеш Єрусалимові веселі вісті! Підніми голос, не бійся! Скажи містам Юдеї: "Ось Бог ваш!"
В часі в якому св. Марко писав Євангелію, для перших християнських спільнот вона означала "Добру" тобто "спасаючу" новину, яку вони голосили всьому світу! Вона і нині є живим серцем нашої віри! Прямуючи до Богоявління проголошуймо у вірі разом з пророком на Йордані: "Ось Бог наш!"
Дорогі Друзі, запрошую до спільного прочитання фрагменту з послання св. ап. Павла.
Зверніть увагу на те, що він найперше розкриває нам історію свого життя, а вже потім проголошує Євангелію. Цей фрагмент від початку і до кінця носить характер свідчення!
Які ж важливі моменти підкреслює сам св. Павло?
1) Його Євангелія, що її він проповідує походить від Господа Бога, а не від людей. (Гал.1, 11) Вона (Євангелія) "не є за людською мірою". Як також говорить, що його покликанням є проповідь Євангелія "між поганами", що у свою чергу вказує на універсальний характер вчення св. Церкви, бо є воно скероване до всіх народів. Євангелія - це жива зустріч з Ісусом Христом. І він про неї свідчить!
2) Св. Павло розказує про своє навернення (Гал. 1, 13 - 16). Більш детальний опис його навернення знаходимо у книзі Діянь 9 глава. У нього воно було дуже радикальним: з переслідувача, ворога, спільника у вбивстві (див. Ді. 8, 1), він стає послідовником Ісуса, проповідником "Доброї Новини" віри для юдеїв і для поган.
3) Павло іде до Єрусалиму щоб відвідати Кифу (св. ап. Петра) "і перебув у нього п'ятнадцять день". (Гал. 1, 18) З перспективи Галатів св. Павло хотів дати до розуміння, що його Євангелія є достовірною і перед обличчям Господа Бога і людьми, котрі стояли на чолі Єрусалимської Церкви.
Уся його відповідальність знаходить своє вираження в публічній присязі: "Те, що пишу вам, то ось перед Богом, що не обманюю". (Гал. 1, 20)
Радіймо, що ми є учасниками того самого навчання Церкви - єдиної, святої, соборної (католицької) і апостольської. Амінь